سیستم های انرژی خورشیدی در سقف 500 قطار

October 14, 2015
آخرین اخبار شرکت سیستم های انرژی خورشیدی در سقف 500 قطار

به دنبال گسترش موفقیت یک پروژه آزمایشی است که در پشت بام از قطار پوشش داده شده با سیستم های انرژی خورشیدی دیدم، دولت هند در حال برنامه ریزی به لحاظ مالی از طرح های مشابه اما بیشتری را پشتیبانی کند.

دولت ممکن است یارانه به راه آهن هند ارائه به راه اندازی سیستم های انرژی خورشیدی بالای 500 قطار. سیستم می تواند به روشنایی برق، طرفداران، و سیستم های تهویه مطبوع روی قطار استفاده می شود، در حالی که یارانه بالقوه ممکن است از طریق صندوق انرژی پاک ملی، که از طریق مالیات وضع بر معادن زغال سنگ و یا وارد در هند پر است.

این برنامه علاوه بر طرح های موجود به راه اندازی ظرفیت خورشیدی 500 مگاواتی پشت بام در راه آهن ایستگاه در سراسر کشور است.

هر دو این برنامه ها انتظار می رود را صرفه جویی های مالی بزرگ را به راه آهن هند، که احتمالا به تنهایی بزرگترین مصرف کننده انرژی در کشور است. در 2013-14، راه آهن هند مصرف   17.5 میلیارد کیلووات ساعت برق، و یا حدود 1.8 درصد از کل برق تولید شده در هند است. در بالای این، آن را نیز به پرداخت تعرفه به طور قابل توجهی بالاتر از دسته های دیگر مصرف کننده.

راه آهن هند در حال برنامه ریزی به منبع 10 درصد از تقاضای برق خود را از منابع انرژی تجدید پذیر تا سال 2020. ماه گذشته، این یک توافق با وزارت جدید و انرژی های تجدید پذیر به راه اندازی پروژه انرژی تجدید پذیر، از جمله پروژه های پشت بام، پروژه های آب و برق، آب گرم خورشیدی سیستم، و سیستم های روشنایی خیابانی خورشیدی را امضا کردند. وزارت راه آهن همچنین در سال گذشته اعلام کرد که راه اندازی 1 گیگاوات ظرفیت انرژی خورشیدی در طول 5 سال آینده.

راه آهن هند نیز برنامه ریزی برای راه اندازی پروژه های انرژی خورشیدی در مقیاس بزرگ در روی زمین استفاده نشده خود را، و ممکن است مناقصه برای مزایده رقابتی از پروژه های به راه اندازی این نیروگاه ها را باز کنید.